لته یکی از نوشیدنی‌های محبوب ِ اینروزهای ِ کافه‌نشین‌های ایرانی‌ست.

این نوشیدنی که ترکیب ِ خاصی از فوم ِ شیر،قهوه و نهایتا کمی شکر است، بدلیل ظاهر زیبا و طعم ملایمش برای کسانی که میانه خوبی با قهوه ندارند نیز گزینه مناسبی محسوب می‌شود.

لته چیست؟ از کجا آمد؟

لته در زبان ِ مردم کشور ِ چکمه‌ها یعنی ایتالیا همان شیر است. و منظور از کافه لته، قهوه‌ایست که با شیر میکس شده باشد. البته نباید اشتباه کنید. لته با شیرقهوه‌های رایج در ایران فرق می‌کند. اصولا در صنعت کافه‌داری، نوع میکسولوژی متریالها ، زمان و چگونگی‌شان خروجی‌های متفاوتی را تولید می‌کند.

کافی لاته ( caffè e latte) نوعی نوشیدنی قهوه‌است از ترکیب اسپرسو با شیر بخار داده شده.

کافی لاته در لغت به معنای قهوه (کافی) و شیر (لاته) می‌باشد[۱] و برای تهیهٔ آن قهوهٔ اسپرسو را با شیر داغ یا جوشیده ترکیب کرده و رویش را با کف شیر می‌پوشانند. این نوشیدنی معمولاً در فنجان یا لیوان شیشه‌ای بلند سرو می‌شود.[۲]

تفاوت کافی لاته با کاپوچینو معمولاً در نسبت قهوه به شیر آن است بدین صورت که در کاپوچینو این نسبت‌ها مساوی است اما در کافه لاته قهوه به نسبت یک به سه شیر جوشیده اضافه می‌شود. و نیز در در کاپوچینو حتماً از اسپرسو استفاده می‌شود که در لاته این امر اجباری نیست. دیگر آن که کف شیر در لاته حدود ۱۲ میلی‌متر است ولی در کاپوچینو ۲ سانتی‌متر است.

یک فنجان لته باید تقریباً ۲۴۰میلی‌لیتر باشد که حاوی یک شات استاندارد اسپرسو، شیر بخار دیده توسط دستگاه اسپرسو ساز و ۱ سانتی‌متر فوم شیر بروی فنجان است.

 

در آینده درمورد انواع لته و داستان جذاب لته آرت مطالب بیشتری برایتان خواهیم نوشت

 

لته آرت یکی از نوشیدنی‌های محبوب و پرفروش بار ِ گرم ِ کافه ری‌را ست

بیخیال شدم

Please enter your comment!
نام خود را وارد کنید