آخرین شماره همشهری داستان

0
63

ویژه‌نامه‌ پاییزی ماهنامه‌ همشهری داستان با ویژه نامه‌ای برای دفاع مقدس منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، ویژه‌نامه‌ پاییزی ماهنامه‌ همشهری داستان در ۲۶۰ صفحه منتشر شد.

شماره‌ مهرماه آخرین شماره‌ای است که به سردبیری آرش صادق‌بیگی منتشر شده است.

به مناسبت هفته دفاع مقدس دو داستان «رفیق» نوشته‌ احمد دهقان و «وداع با اسلحه» نوشته‌ مکرمه شوشتری با موضوع دفاع مقدس در این نشریه منتشر شده است. همچنین روایت‌ مستند «زنده‌ها و زخم‌ها» نوشته‌ نسیم مرعشی که روایتی بکر و ناشنیده است از بیمارستان جانبازان اعصاب و روان در اهواز در این شماره درج شده است.

همشهری داستان به مناسبت ماه محرم «شهر به هیجان آمده بود» در بخش روایت‌های داستانی، عزاداری در دوره قاجار را به روایت رجال حکومتی به تصویر کشیده است.

از دیگر مطلب خواندنی این شماره، «خانه ژان‌کلود» روایت نهال تجدد است از خانه همسرش ژان کلودکریر فیلمنامه‌نویس برجسته‌ آمریکایی.

بخش درباره‌ی داستان این شماره نیز با دو مطلب «به رویا برگرد» و «درباره الهام» سراغ بن‌بست‌های ذهنی نویسنده رفته است.

داستان‌ها و روایت‌هایی از جواد مجابی، محمد کشاورز، اصغر نوری، نسیبه فضل‌اللهی، احسان لطفی، عالیه عطایی، محسن حسام مظاهری، محسن پوررمضانی، راضیه مهدی‌زاده، لری مک مورتی، استیون میلهاوزر، ژرژ الیویه شاتورنو، دیوید سدریس، ایتن کنین و … از دیگر مطالب این شماره است.

شماره‌ نود و دوم ماهنامه داستان همشهری در ۲۶۰ صفحه، با قیمت ۱۲۰۰۰ تومان، از اوایل مهر در روزنامه‌فروشی‌ها و کتابفروشی‌های معتبر سراسر کشور در دسترس مخاطبان است.

اولین شمارهٔ این ماهنامه با عنوان «ویژه‌نامهٔ داستان» با سردبیری نفیسه مرشدزاده و دبیری مینا فرشیدنیک و احسان لطفی به‌صورت ضمیمهٔ مجلهٔ خردنامه همشهری در تیرماه ۱۳۸۹ منتشر شد. پس از انتشار ۹ شماره، از اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۰ مجله با دریافت مجوز مستقل با عنوان داستان انتشار یافت و از آن پس باعنوان «دوره جدید» شماره خورد.

در آذرماه ۱۳۹۲، پس از استعفای مرشدزاده،[۲] مینا فرشیدنیک سردبیر ماهنامه شد و از دی‌ماه ۱۳۹۲، شمارهٔ مجله با مجموع کردن دو سری ۱ تا ۹ (تیرماه ۸۹ تا اردیبهشت‌ماه ۹۰) و ۱ تا ۳۱ جدید (خردادماه ۹۰ تا دی‌ماه ۹۲)، از «سی‌ویک دورهٔ جدید» به «پیاپی چهل» تغییر کرد. از شماره ٩٠ آرش صادق‌بیگی سردبیر مجله داستان است

آخرین شماره همشهری داستان در کافه ری‌را (برای مطالعه) موجود است.

 

بیخیال شدم

Please enter your comment!
نام خود را وارد کنید